Liście

Stegna

Stegna jest siedzibą jednej z największych gmin wiejskich w Polsce. Ta dynamicznie rozwijająca się miejscowość i posiadająca jednocześnie wspaniałą historię jest również jedną z najpopularniejszych turystycznie miejsc na polskim wybrzeżu. Stegna, Jantar, Junoszyno i Mikoszewo, miejscowości turystyczne gminy są prawdziwym bursztynowym eldorado. Tylko tutaj bursztyn wypływa wprost pod nogi spacerujących brzegiem morza turystów i tylko w tej gminie odbywają się jedyne i niepowtarzalne Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu w Jantarze, na które zjeżdżają najlepsi poławiacze z całego świata.

Bursztynowa Komnata Co oferuje Stegna? Przede wszystkim doskonałe położenie. To zarówno świetne miejsce na stacjonarny wypoczynek, jak i bazę wypadową do okolicznych miast i innych miejscowości Mierzei Wiślanej. Atrakcją Stegny są przestronne i czyste plaże oraz bezpieczne kąpieliska. W samej Stegnie turyści mają do dyspozycji 400 metrów strzeżonych wód, plażę z mnóstwem atrakcji i codziennym programem artystycznym. Stegna i jej okolice to raj dla turystów szukających słońca, relaksu, wypoczynku nad wodą, ciszy sosnowego lasu i pięknych, romantycznych zachodów słońca.

Model karaweli gdańskiej z bursztynu To wszystko decyduje o tym, że Stegna jest esencją tego, czego poszukuje turysta, który kocha wakacje nad morzem. Również wczasowicze szukający odpoczynku od plaży i słońca nie będą się nudzić. W centrum miejscowości znajduje się kościół z 1681 r. ze wspaniałymi organami. Jedną z tradycji jest coroczny Międzynarodowy Festiwal Organowy organizowany w stegnieńskim kościele przez Filharmonię Bałtycką im. Fryderyka Chopina w Gdańsku.

W Stegnie znajduje się również Bursztynowa Komnata - Muzeum prezentujące najciekawsze eksponaty brył bursztynu i inkluzji pochodzące z prywatnych zbiorów.

Zdjęcia pochodzą ze strony www.bursztynowakomnata.com

Atrakcje - menu